Nástěnka SVJ Mikulandská 122/4

23.12.2018 11:03

Rekonstrukce dvoru

Naše SVJ koupilo, po šesti letech nekonečných jednání, od MČ P1 dvůr. Ten je v žalostném stavu a na jaře 2019 plánujeme jeho kompletní rekonstrukci. Demolicí garáží získáme další plochu navíc. Vznikne parčík s krásnou dlažbou a množstvím zeleně.

 

—————

05.04.2018 13:08

Airbnb bude platit sloučený poplatek za ubytování

celý článek zde

inisterstvo financí (MF) navrhlo sloučit poplatek z ubytovacích kapacit a rekreační a lázeňský poplatek do jednoho. Nově by jej odváděli všichni, kdo nabízejí krátkodobý pobyt, bez ohledu na místo ubytování nebo jeho účel. Opatření by se tak dotklo jak zavedených hoteliérů, tak i příležitostných pronajímatelů přes platformu Airbnb.

—————

11.10.2017 21:53

Zadní dvorek a oprava střechy - GRANT 2017

Rekonstrukce zadního dvorku postoupila po krátké pauze do druhé fáze. Instalatéři usazují novou dešťovou vpusť a gajgr. Na začátku příštího týdne se začne připravovat zásyp pod budoucí dlažbu a záhon. S Kamilou Malinskou vybíráme tu nejhezčí dlažbu a obrubníky z nabídky firmy DAP. (viz fota) Do konce měsíce bude vše hotovo.

Oprava střechy začala, bude se přemísťovat spousta materiálu, prosím o trpělivost. Poslední tři komíny jsou již opraveny.

PROSÍM, NEPARKUJTE VE DVOŘE. Dokončování prací bude hektické a nemůžeme si dovolit jakýkoliv výpadek, řemeslníci musí mít zajištěný vjezd a přísun materiálu.

(jen dlažby budou asi 4 tuny plus další tuny v podloží, střecha cca 60m2 plechů a prken atd ..)

—————

08.06.2015 07:54

Tajemství skrytých dvorků a vnitrobloků - iDnes

Když jsem se v 18 letech stěhovala do Prahy, bála jsem se svého budoucího výhledu z okna v bytě na rušné Koněvově třídě na Žižkově. Čekala jsem otlučené zdi, šeď a špínu. Jenže pohled z okna bytu i zvuky a vůně, které se jím linuly dovnitř, byly nakonec úplně stejné jako u nás na vesnici...

Jak té pisatelce závidím...

Moc bych si přál, aby i pohled z našich oken, po dlouhých desetiletích, zalahodil oku a pohladil duši. Aby se všichni mohli kochat zelení a rozkvetlými keři osvícenými Sluncem. To bychom však potřebovali mít na úřadě osvícené zastupitele a úředníky.

celý článek je zde

—————