Nástěnka SVJ Mikulandská 122/4

16.04.2013 21:17

Trubte na poplach, zrušte poplach aneb Ach ta státní správa

Majitelé a pronajímatelé budov se nakonec zřejmě nemusí děsit výdajů, které jim od letošního roku měly při  nést povinné energetické štítky. Ministerstvo průmyslu a obchodu totiž chystá zmírnění této povinnosti. (Celý článek je zde                     )

... A podle něj resort za tuto krátkou dobu odhalil řadu problémů. "Ukázalo se, že štítků je potřeba velké množství a pověřených auditorů naopak málo,"   HEURÉKA :-)   popisuje zkušenosti s energetickými štítky Kuba.

 Bylo by asi dobré, kdyby se naši úředníci vždy nejdříve zamysleli a pak teprve konali. Bohužel praxe bývá zhusta opačná.

—————

28.03.2013 07:06

Energetické štítky

Další úřednická pitomost: Startují energetické štítky pro domy. Kdy je musíte mít čtěte zde nebo zde atd..  Shrnutí je zde.

Domnívám se, že tato další  "úřednická hurá akce"  dříve nebo později skončí a nebo projde změnou na základě zvětšujících se nepokojů a tlaků z řad veřejnosti.

Náš případ:  všechny domy v historických centrech měst nemají nejmenší šanci cokoliv s úsporou energií dělat. Těžko si lze představit, že krásné secesní (a jiné) budovy, budeme obalovat vrstvami polystyrénu nebo do nich dávat trojitá eurookna apod. Takže pro nás je to jednoznačné NICNEŘEŠÍCÍ vyhození peněz z okna.

Zde máme první vlaštovičku, která poukazuje na nedomyšlenost tohoto nápadu. A těch bude postupně přibývat.

(viz akce biopaliva, soláry, Skarty, openkarty, žárovky, emisní povolenky ... a jiné drahé  "nesmysly")

—————

22.11.2012 11:41

Žádost o opravu chodníku před domem

Opět jsem na MČ P1 a na TSK poslal žádost o vydláždění zbylé části chodníku před domem. V kombinaci se spodními nebytovkami to vypadá jak v Bronxu.

Reakce úřadů jsou stále stejné - NEMÁME PENÍZE  (všechny jsme prošustrovali a rozkradli...)

—————

28.08.2012 08:44

Repase oken

Nedávno jsme řešili repasi oken v domě a sjednocení odstínu. Budeme používat odstín RAL 9010, povrch LESK. Tímto odstínem budou nyní natřeny nadsvětlíky nad oběma zadními dveřmi, tento odstín již byl použit na repasi oken ve 3 bytech v domě a v zásadě je to to samé, co je nyní na všech starých oknech. Pro informaci ještě jednou je zde vyjádření od památkářů a zde je vzorník RAL (barva je zkreslená zobrazením vašeho monitoru)

—————